Doprava

Keďže obidvaja žijeme v Bratislave, naša cesta sa začína práve tu. Na letisko Flughafen Wien vo Schwechate nás dopraví pravidelná autobusová linka spoločnosti Slovak Lines. Cesta trvá približne jednu hodinu, spiatočný obyčajný cestovný lístok s pevne stanoveným dátumom stojí 14.30€ a dá sa objednať cez internet na stránkach spoločnosti.

Z Viedne letíme do Naí Dillí v Indii, s medzipristátim v Jordánskom Ammáne. Celá cesta do Dillí trvá 14.5 hodiny (čistý čas letov je 12.5 hodiny), počas ktorých prekonáme vzdialenosť približne 6500km. Spiatočná letenka Viedeň-Dillí nás vyšla na 538€.

Pre obyvateľov Slovenskej republiky platí pre vstup do Jordánska vízová povinnosť, avšak podľa informácií získaných z Jordánskej ambasády so sídlom na Rennweg 17/4, 1030 Vienna, Austria, pokial neopustíme letisko v Ammáne, víza niesu požadované.

Po pristáti v Naí Dillí, ležiacom na Indogangskej nížine s nadmorskou výškou približne 240 m.n.m, budeme pokračovať v ceste nočným autobusom do 550km vzdialeného Manali situovaného cca 2000 m.n.m. Cesta z Dillí do Manali by mala trvať "pouhých" 16 hodín. Cena lístka sa pohybuje okolo 15€.

Lokálnym autobusom sa z Manali dostaneme do východzieho bodu treku - dediny Darcha. Po úspešnom absolvovaní naplánovaného treku sa z mesta Leh presunieme letecky späť do Naí Dillí. Vnútroštátny let vyjde na cca. 45€/osoba.